بورس

سایت های مورد استفاد در بورس


پورتفوی: آن دسته از سهام هایی که شما خریداری کرده اید و در سبد سهام شما قرار دارند. خب این مسئله مهم است زیرا این اصطلاح بیان می کند که پورتفوی بسیار کارآمد تر از سرمایه گذاری در سهم می باشد زیرا ریسک سرمایه گذاری را کاهش می دهد.

می دانید که  تمرکز و هزینه کردن برای یک سهم همانقدر که میتواند شما را به سود بیشتری برساند، می تواند عملی ریسکی نیز باشد و سرمایه شما را به خطر بیاندازد پس میتوان نتیجه گرفت ایجاد پورتفوی بسیار مهم و کاربردی است.

خب حالا وقت آن است که شما را با سایت های مرتبط با بورس آشنا کنیم، حال که اصطلاحات این بازار را فرا گرفته اید می توانید آنها را در سایت های مربوطه مشاهده و در پی آن تجزیه و تحلیل کنید.

سایت های مورد بررسی به شرح زیر است:
www.codal.ir
سایت کدال: سامانه کدال مرجع اطلاعات شرکت است. اطلاعاتی از قبیل میزان سود پیش بین شده ،صورت های مالی میان دوره،افزایش سرمایه و شفاف سازی های خبری و … شما می توانید با مراجعه به وبسایت از این آگهی ها اطلاع بیابید و موارد بالا را مشاهده کنید.

www.seo.ir
سایت سازمان بورس و اوراق بهادار: در واقع ناظر فعالیت های نهاد های مالی بازار عمل می کند. بازار بورس، فرابورس، انرژی و …همه زیر نظر این سازمان هستند. شما میتوانید با مراجعه به این سایت اطلاعات و آمار لازم برای سرمایه گذاری در بورس را مشاهده کنید و در جریان امور کارها قرار بگیرید.

www.irbourse.com یا www.newtse.ir
سایت شرکت بورس اوراق بهادار تهران: سایت جامع دیگر برای بازار بورس است. اطلاعیه های که توسط خود بورس منتشر می شود، اطلاعیه هایی که توسط ناظر منتشر می شود و …این سایت نیز می تواند به شما کمک کند.

www.ifb.ir
سایت فرابورس ایران: کارکردی شبیه به سایت بورس دارد و از زیر مجموعه های بازار بورس محسوب می شود. شما از طریق این سایت می توانید به اطلاعات مربوط به شرکت های فعال در بازار فرابورس دسترسی داشته باشید و اطلاعات مربوط به این شرکت ها را در این زمینه بدست آورید. اطلاعاتی همانند سایت های بورسی ولی برای فرابورس.

www.seba.ir
سایت کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار: شما با مراجعه به این سایت می توانید به اطلاعات مربوط به خودتان در شرکت های کارگزاری دسترسی داشته باشید.از طرفی آخرین اطلاعیه ها و اخبار درباره شرکت های کارگزار را نیز می توانید داشته باشید و مشاهده نمائید.

www.sena.ir
پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ایران: زیر مجموعه شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس است که یکی از مراجع اصلی در اطلاع رسانی های بورسی است.آخرین اخبار و اطلاع رسانی ها درباره شرکت های بورسی و بازار سرمایه ،شرکت های فرابورسی و … را از این سایت می توانید دریافت کنید.

www.fipiran.com
مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران: اطلاعاتی درباره شاخص بورس و خرید و فروش ها و … را در اختیار ما میگذارد مثلا می توانید بازدهی یک صندوق را در بازه های متفاوت ببینید و نتیجه گیری های خود را داشته باشید.

در پایان این مجموعه مقالات اگر این اثر برای شما تاثیر گذار بوده و به افزایش دانش بورسیتان کمکی کرده است خوشحال می شویم آنرا با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه